株式会社 東芝 – Kabušiki gaiša Tóšiba

Počiatky tohto svetového koncernu siahajú až do minulého storočia, keď sa Japonsko vydalo na dobrodružnú cestu industrializácie. V roku 1939 sa spojil výrobca elektrických osvetľovacích telies (Tokyo Electric Company) s ďalším výrobcom z oblasti silnoprúdových zariadení (Shibauro Electric Company) a založili spoločnosť TOKYO SHIBAURO ELECTRIC COMPANY. Túto spoločnosť nazývali interne TOSHIBA, avšak oficiálne sa tento názov začal používať až v roku 1978.

Silný hospodársky rast po 2. svetovej vojne Japoncov motivoval aj k tomu, aby po vzore Američanov začali tiež vyrábať klimatizácie. Už v 50 rokoch sa na trhu objavili prvé japonské výrobky, ktoré na seba pritiahli pozornosť svojimi inováciami.

Spoločnosť  TOSHIBA v roku 1961 prezentuje prvé delené klimatizačné zariadenie – systém, pri ktorom je vonkajšia a vnútorná jednotka spojená medenými potrubiami. Spoločnosť TOSHIBA tým prevzala úlohu „inovátora“ a až dodnes ženie vývoj na trhu svojimi rozhodujúcimi objavmi pre dobro človeka aj životného prostredia.