DEVI

  Profil spoločnosti


DEVI old 

logo do roku 2003

DEVI logo new

logo od roku 2003

Dánska spoločnosť DEVI  "Dansk El-Varme Industri" poskytuje dlhodobo, vysokokvalitné riešenie elektrického vykurovania. Podporujeme našich zákazníkov až 20 ročnou zárukou na trhu, DEVIwarranty™, ktorá sa vzťahuje nie len na výmenu káblov alebo rohoží, ale aj náklady spojené s montážou výrobkov a opravou podlahy vrátane vrchnej krytiny!

75 ročná história elektrického vykurovania DEVI.

Spoločnosť bola založená v Kodani, v Dánsku, v roku 1942.

Na začiatku DEVI vyrábala vykurovacie prvky pre priemyselné účely. Začiatkom šesťdesiatych rokov začala vyrábať elektrické vykurovacie káble. Najstaršia inštalácia vykurovacích káblov je z počiatku šesťdesiatych rokov.
Moderná história DEVI začína v roku 1985.   

V priebehu šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov boli priemyselné vykurovacie prvky stále najdôležitejšou skupinou výrobkov firmy, ale už na počiatku osemdesiatych rokov začína značný nárast odbytu vykurovacích káblov, zo začiatku do Fínska.
Prvé dcérske spoločnosti v Nemecku, Švédsku a Nórsku boli založené v polovici osemdesiatych rokov a následne začína expanzia.
V priebehu deväťdesiatych rokov sa aktivity zrýchľujú a dochádza
k založeniu ďalších dcérskych spoločností na území bývalého východného bloku.

Európska jednotka na trhu.

Od začiatku v Kodani v roku 1942 nabral vývoj na obrátkach. Dnes je DEVI európskou značkou číslo jedna v oblasti elektrického vykurovania so značným podielom na trhu. Okrem Európy je značka DEVI zastúpená
v Kanade, Číne a Juhoafrickej republike.

Člen skupiny Danfoss.

Od 1. januára 2003 sa DEVI stala súčasťou skupiny Danfoss – najväčšej priemyselnej skupiny v Dánsku. Danfoss je jednou z popredných svetových spoločností v oblasti vykurovania, chladenia a klimatizácie. Skupina Danfoss má viac ako 24 000 zamestnancov, v 63 závodoch v
19 krajinách a predajných pobočkách vo viac ako 100 krajinách.

Výroba produktov DEVI prebieha vo francúzskom Saint-Malo a v Grodzisk Mazowiecki v Poľsku, takže približne 90 % našich výrobkov sa vyrába v EU. Riaditeľstvo spoločnosti DEVI sídli vo Vejle v Dánsku.


My sme DEVI.